Laptop pro trading

Před krátkým časem jsem obměňoval svůj hardware se zaměřením na trading. Osobně tak činím každé 3 roky. To je doba, za kterou se většinou technologie posunou zase o kus kupředu, a současně můj laptop začíná jevit známky sešlosti. Pojďme se tedy podívat na co klást důraz při výběru nového notebooku.

Mobilita
Jedna z prvních věcí, kterou sleduji je hmotnost samotného zařízení. Notebook chci mít po většinu času při sobě. Nechci se tedy tahat s žádným těžkým „krámem“ po městě. Kdykoli přijde na mysl nějaká nová myšlenka, inovace, nápad, chci si vše pečlivě zaznamenat, případně hned otestovat. S příchodem ultrabooků (lehké a výkonné laptopy) se otevřeli nové možnosti, a proto zde bývám poměrně nekompromisní. Není problém se dostat pod hranici 1,5 kg. To je tedy taky mé kritérium. Můj konkrétně váží luxusních 1,3 kg.

Disk
Další velice důležitý komponent, na kterém záleží. Nemyslím teď kapacitu disku, ale typ. Klasické disky mají označení HDD, novým druhem jsou SSD. To jsou disky, které v sobě nemají žádné mechanické části, které my brzdily zápis dat nebo následné čtení. Výhodou je tedy jejich extrémní rychlost. Ta se projevuje ve všech ohledech. S tímto diskem není problém mít počítač k dispozici pod 1,5 vteřiny a mohli pracovat (z režimu spánku). Následně práce se samotnou obchodní platformou a načítání dlouhých historických cenových dat. Dříve vše trvalo 2-3 minuty, dnes do 20 vteřin. Samotné zálohování celého disku se dostalo k hranici 15 minut (skrze rozhraní USB 3.0). Nevýhodou je jejich vysoká cena k poměrně malé kapacitě. Osobně se spokojím s velikostí 128 GB.  To mě taky nutí si vše vést naprosto úsporně a efektivně. SSD disk Vám tedy pomůže vyhnout se nekonečnému čekání.

Výdrž baterie
Když už zohledňujete hmotnost samotného zařízení, tak je potřeba aby Váš laptop vydržel dostatečně dlouho bez připojení k elektrické síti. Jinak by vše postrádalo smysl. Museli byste s sebou tahat ještě další neforemné závaží v podobě těžké nabíječky. Vždy chci, aby můj pc vydržel alespoň 3 hodiny. Realita je taková, že při kancelářské práci se můžete dostat až na 5 hodin. To je již pro mě akceptovatelné.

Procesor a RAM
Parametry samotného procesoru a RAM nejsou tak důležité. Téměř všechny zařízení již pracuji s dostatečně výkonným setupem. Procesory s označením i3, i5 a i7 (od společnosti Intel) plně dostačují, protože samotné programy na obchodování nejsou až tak náročné na výpočetní výkon. To samé platí u RAM. Standartem již bývá velikost 4 GB, která je z mého pohledu také dostačující. Samozřejmě toto platí pro běžné intradenní obchodování. Pokud budete stavět automatické obchodní strategie, které jsou na výpočetní výkon náročné, tak bych hledal aktuálně nejvýkonnější sestavu, ale rovnou pro velký stolní pc.

Monitor
To je záležitost, na kterou kladu nejmenší důraz. Trading a čtení cenových grafů je věc, při které nepotřebujete vysokou kvalitu obrazu a podání barev. Dalo by se říct, že byste si mohli i vystačit s dvoubarevným obrazem o dostatečném rozlišení. Nepotřebujete ani příliš velikou plochu. Ta bývá totiž vždy na úkor mobilitě a hmotnosti. Proto vždy beru jako kritérium 13“. To je velikost dostačující. Při takové velikosti máte stále zachovanou komfortní velikost klávesnice.  Pokud obchoduji přímo z notebooku někde mimo můj trading-room, tak připojuji ještě jeden mobilní externí monitor o velikosti 14“, který se pohodlně vejde do brašny (o tom napíšu někdy článek). Pokud jsem ve své pracovně, tak připojuji laptop k dokovací stanici, která je napojená na dva monitory 2x 24“ s Full-HD rozlišením. Samotné rozlišení beru jako akceptovatelné při velikosti 1366×768. Vyšší rozlišení tvoři vše ještě menší a pro mě již nevyhovující na tak malém monitoru jako je 13“.

Co jsem tedy zvolil
Po zdlouhavém hledání a laborování jsem došel k finálnímu laptopu, který mě uspokojil naprosto ve všech směrech. Jedná se o ultrabook Acer S3. Jedná se o jeden z nejtenčích současných ultrabooků. Dokonce je štíhlejší než Macbook Air. Celé jeho tělo je vyrobeno z kvalitního kovu. Jeho tichost a svižnost mi naprosto vyhovuje za vynaložené peníze.

acer_aspire_s3_3

Acer s3_1

Závěr
Až budete sami pořizovat nový laptop, tak vždy mějte na paměti, že se bude jednat o Váš pracovní nástroj, na kterém budete pracovat téměř každý den. Proto minimalizujte jakékoli kompromisy. V tomto ohledu se nevyplácí šetřit. Hodně štěstí při výběru.

1,491 total views, 2 views today

Publikováno v Pohledy na futures trhy a realizované obchody dle mého obchodního přístupu.,Vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *