Pohled na mé monitory

monitory

Dostalo se mi více dotazů, jak vlastně vypadá pohled na mou pracovní plochu pro obchodování. Odpověď bych proto uvedl formou článku pro širší veřejnost.

S postupným „downsizingem“ jsem se z velkých monitorů (2x 24“) přesunul před delší dobou na aktuální 13“ Macbook air (dříve 13“ Acer s3) a připojený 14“ USB monitor Lenovo LT1421. Uskromnění vyvolala potřeba být mobilní a moci obchodovat skutečně odkudkoli. Časem jsem si na menší prostor zvykl a nyní už bych neměnil…

Pohled na oba monitory vypadá následovně:

Plocha

Screenshot je spojen do jednoho obrazu. Grafy označené zeleným rámečkem představují pluchu externího Lenovo monitoru. Červený rámeček vymezuje plochu samotného Macbooku. Musím předeslat, že rozložení či timeframy si měním časem dle potřeby, proto neberte toto schéma jako nějaké dogma. Je to záležitost čistě osobních preferencí.

Zcela vlevo si zobrazuji dva grafy s vyšším timeframy (30min- 60min) pro hrubé analýzy a zakreslování S/R zón (viz. videa). Ty potřebuji mít stále na očích, abych se neztratil ve struktuře trhu. Vedle, napravo si zobrazuji detailnější graf pro kreslení nebo plánování profit targetů/ stop lossu. Pod oknem grafu mám minimalizované samotné „řídicí centrum“ Sierry chart. Zde volím, s jakými nástroji pracuji nebo nastavuji Sierru samotnou. Pokud se přesuneme do červeného rámečku, tak vlevo si zde zobrazuji další instrumenty a analyzuji jejich chování, vzájemné vztahy. Úplně vpravo si zobrazuji realizovaný tok objednávek známý taky jako numbersbary či footprinty. Ty mi pomáhají sledovat a vyhodnocovat probíhající aukci na trhu. Poslední věcí je Depth of market (hloubka trhu), který zobrazuje čekající nabídku a poptávku na jednotlivých cenách.

V grafu nepoužívám žádné indikátory, pouze analýzy market-profil pro orientaci kumulovaného volume.

S tímto nastavením si zobrazuji vše potřebné a netřeba investovat desítky tisíc do x drahých monitorů a externích karet. Zde se zmýlí většina začátečníku, kteří touží mít svůj trading-room jako kancelář pro navádění raketoplánů…
(To Vám však lepší výsledky nepřinese)

David

2,267 total views, 2 views today

Publikováno v Pohledy na futures trhy a realizované obchody dle mého obchodního přístupu.,Vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *