Příprava a obchodování dne 31.7.2013

Příprava 30.7.2013
NQ se pohyboval pár dní v hezkém range (žlutý rámeček). Ten také pomohl vytvořit základní a

silné oblasti okolo cen 3030 a 3055. Z těchto zón se obchodovalo velmi pohodlně protitrendově.  Oblast byla proražena long a trh rostl. Podle volume a price action analýzy jsem si dále připravil další oblasti okolo cen 3065, 3080 a 3088. Letmým pohledem na NQ vidíme celkový uptrend. Proto mám spíše preference k long obchodům. Short obchody budu vyhledávat z oblasti 3080, 3065 a 3055 pokud cena bude nejdřív akceptovaná pod touto oblastí.  Z oblasti 3088 shorty vyhledávat nebudu,  protože nerad obchoduji z hihg, když celkově vnímám uptrend.

Příprava na 31.7.2013

Seance 31.7.2013
Trh otevřel těsně pod mou naplánovanou oblasti 3088, kdy prudce vyrazil vzhůru. Následně velmi pomalu klesal zpět do dané zóny. Vidíme již ze samotných svíček, že obchodníci byli do longu více agresivní než při váhavém poklesu. Na ostatních trzích jsem viděl pouhou stagnaci ceny. Nikoliv klesání, jako na NQ. To pro mě byl jistý signál, že celý komplex indexu není zatím plně nastavený k velkému poklesu.

Trh po doklesání  do supportu předvedl ukázkový pattern změny nabídky a poptávky. Zároveň také divergoval. Prodávajícím došly síly a následoval prudký příval realizovaných příkazů za ask. V ten moment jsem se přidal také do trhu.

31.7.2013

Jeden takový obchod mi za den stačil k rozumnému profitu. Další zajímavý signál jsem již nenašel, ale to neznamená, že se nedalo obchodovat jiné situace. Já jsem se však řídil mým plánem a i ze zpětného pohledu mohu říci, že jsem dobře udělal.

TIP: Všimněte si, že můj vstup byl prakticky na close klesající svíce. Nečekal jsem na žádné potvrzení skrze svíčkovou formaci. Takový vstup můžete rozlišit z toku objednávek realizovaných za market. Nestává se to při každém vstupu, ale pokud toho občas využijete, tak výrazně zvyšujete svůj edge a snižujete risk.
Pokud budete čekat na příliš krásné situace, které vidí tisíce očí jiných traderů, tak  budete mít mít velmi malou úspěšnost.
Takové situace jsou pak příliš snadným cílem pro skalpery a zkušené obchodníky.

1,297 total views, 2 views today

Publikováno v nezařazené,Pohledy na futures trhy a realizované obchody dle mého obchodního přístupu.,Vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *