Radost z obchodu –> Špatný trader

Happy-traderDnes bych se chtěl podívat na vnímání traderů, konkrétně jejich obchodů. Často jsem svědkem toho, kdy tradeři zřejmě stále nepochopili tento byznys jako takový. Co mám na mysli?

Radost a zklamání při obchodování.

Je typickým znakem většiny začátečníků, kdy velmi silně prožívají své ztráty a ještě silněji své zisky. Tradeři mají neustále pocit, že trhy nějak dokážou odhadnout. Zisk potom logicky představuje zvýšení jejich ega, utvrzení v jejich pravdě. To je samozřejmě nesmysl na úrovni jednotlivých obchodů.

My můžeme vědět, že máme nějakou výhodu v trhu ověřenou nějakým větším statistickým vzorkem. Ten vnímám někde na úrovni 100 obchodů a více.

Co se však stane, když nevyzrálý trader tratí na svých obchodech. Bere si to osobně. Selhalo jeho jasnovidectví o předpovídání trhu. Všechny tyto výkyvy velmi ovlivňují tradera v jeho objektivním vnímání trhu a následné exekuci dalších obchodů dle plánu. To se také děje i na úrovní indikátoru, kdy tradeři viní samotné indikátory, že neukazují správně.

Většina vyspělých traderů, které jsem měl možnost poznat, se chovali při obchodování zcela jinak. Chovali se NEUTRÁLNĚ. Ať už inkasovali zisk nebo ztrátu, neradovali se, nebrečeli, že se trh „chová jinak“. Jednoduše si byli vědomi, co dokáží řídit a co ne. Pokud měli radost, tak jen z toho, že dokázali vstoupit do obchodu podle plánu. Dnes již chápu význam výroku „To je dobrá ztráta podle plánu.“. Záleží jen na tom, jak umíte dodržet plán. Zisky a ztráty jsou jen součástí profese, kterou musíte akceptovat.

Naučte se proto být jen prostředníkem, který plní rozkazy svého obchodního plánu. Tato sebedisciplina by Vás měla naplňovat a z té mít případnou radost. Čím méně se necháte ovlivnit výsledkem jednotlivého obchodu, tím lepšími tradery budete.

 

David

1,605 total views, 2 views today

Publikováno v Články o pozitivním přístupu k životu, motivaci a osobním rozvoji.,Vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *