Výsledky za rok 2013

Vítám vás v roce 2014 a dovolte, abych Vám popřál vše nejlepší, hodně úspěchů a dobré obchody. Věřím, že rok následující bude pro mnohé zase o krůček lepším než ten předešlý.

Trhy se zatím stále pořádně nerozhýbaly, volatilita zůstává stálé nízká. To je nejlepší čas pro zhodnocení mého roku minulého. Co se podařilo a nepodařilo.

Trhy
Rád bych se vyhnul nějakému hodnocení trhů, jaké byly a kde bylo možné vydělat a co nás čeká v dalším roce. Takové analýzy na roční bázi nemají žádný přínos a význam. Maximálně Vás frustrují… Interpretují je lidé, pseudo analytyci, kteří se tváří, že trhům rozumí. Kdyby, ale situaci na trzích rozuměli s takovou proradnou jistotou, jako hovoří, tak dnes nepracují ve finančních redakcích, ale na Wall Street. Platí zde přísloví „Po válce je každý generál“.

Shrnul bych to. Bylo stejně mnoho nákupních a prodejních příležitostí, jako bude v roce nadcházejícím. Ostatně jako každý rok.

Co se podařilo 
V roce 2013 jsem se nejvíce snažil udržet stálou distribuci zisku s minimem ztrátových měsíců. Je to klíčový prvek každé obchodní strategie. Obchodování jsem zakončil pouze se dvěma ztrátovými měsíci. Doladil jsem svůj obchodní deník, ve kterém si vedu všechny realizované obchody do podoby, který je schopen akceptovat zápis všech instrumentů, které obchoduju (TF, NQ, YM, ES) a k nim potřebné statistiky (bude k dispozici absolventům kurzu). Podařilo se mi zlepšit řízení otevřených obchodů a vybírat dynamické PT. Vše v závislosti na aktuální strukturu a podmínky trhu.

To vše vedlo k velmi uspokojivému ročnímu zhodnocení kapitálu ve výši 123%.

Equity 2013

Co se nepodařilo
V rámci svého obchodování jsem si splnil všechny své cíle, které jsem si na začátku roku stanovil, ale nepodařilo se mi připravit vzdělávací kurzy. Jsou již rozpracované a pilně pracuji na jejich dokončení. Zároveň je potřeba postupovat s rozumem, aby výsledné materiály byly opravdu hodnotné a přínosné pro každého tradera, kterého budu mentorovat. Už se těším, až tento cíl dokončím a úspěšně spustím.

Tolik tedy moje evoluce za rok 2013. Obecně jsem moc spokojený.

A co Vy a Váš rok?

David

 

949 total views, 2 views today

Publikováno v Pohledy na futures trhy a realizované obchody dle mého obchodního přístupu.,Vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *