Výsledky za rok 2014

China

Zdravím Vás všechny v novém roce 2015.

Stránky královského-potenciálu se příjemně rozrůstají svými články a jejich sledovaností. To mi dělá osobně velkou radost, že informace, které zde prezentuji, jsou Vám čtenářům přínosné a dělíte se o tento web dále.

Dostal jsem se do kontaktu s novými velkými obchodníky, kteří mi byli úžasnými učiteli. Dozvěděl jsem se tak další informace o tom, jak pracuje trh a jednotlivé subjekty v něm. Na základě toho zase lépe časovat své vstupy, abych se mohl připojit alespoň na kousek pohybu k velkým rybám s vysokou úspěšností. Mnoho dalších lekcí z trade-managementu a money-managementu obecně. Za to vše děkuji a jen připomínám, že cesta vzdělávaní je ta nejlepší investice, kterou můžete v oblasti tradingu pro sebe udělat.

Tak jako minule jsem prohlašoval, že bylo mnoho příležitostí pro obchodování a i nadále bude, tak se to jen potvrdilo. Trhy stále nabízí spousty příležitostí a míst, kde se dá alespoň lehce „ohnout“ pravděpodobnost na naši stranu. To samo o sobě potvrzuje i fakt, že jsem měl mnohem více obchodů tento rok než rok předešlý.

Podařilo se mi opět učinit značný progres v dosahování konzistence. Ta je patrná i ze samotné hladkosti ekvity křivky.  Výsledek se mi líbí o to více, že jsem nemusel jít cestou na úkor snižování RRR. Vše bylo dosahováno kvalitnějším výběrem obchodů v kombinaci s aktivním řízení pozice bez pasivního přihlížení, jak se hrne pozice proti mně.

Moje výkonnost pro rok 2014 vypadala následovně…

Snímek obrazovky 2015-01-03 v 18.48.57

Tento rok se mi podařilo zabojovat i náročným měsícem (listopadem), který jsem měl minulý rok ztrátový pro nízkou volatilitu. Stále jsem se jí neuměl přizpůsobit. V listopadu 2014 jsem byl již opatrnější a dokázal jej převrátit do měsíce ziskového. Velkým otazníkem je pro mě stále měsíc únor, který jako jediný byl v tomto roce ztrátovým měsícem. Naštěstí byla ztráta zafixována na celkově přijatelný propad -3%. V ostatních měsících jsem si vedl dobře s průměrným měsíčním zhodnocením na úrovní cca 15%. Rozložení ziskovosti jednotlivých měsíců si můžete prohlédnout níže…

Snímek obrazovky 2015-01-03 v 18.57.23

 

Pro další rok mě stále čeká umět porozumět tomu, co je charakteristické pro únor a proč v něm stále neumím uspět. Je to již víceletý problém, který se opakuje. Nějaké myšlenky mám již rozpracované, ale výsledky mého bádání se dozvím až na konci února .

Co se týče seminářů, tak se musím hluboce omluvit všem těm, kterým jsem jej slíbil již v roce 2014. To však neznamená, že jsem na nich přestal pracovat. Postupně je tvořím, ale s mnohem pomalejší rychlostí než jsem sám dokázal odhadnout. Přece jen jsem stále více trader než učitel/mentor, a tak primárně cílím svou pozornost a čas na trading samotný. Do toho jsem spustil osobní mentoring traderů, kteří potřebují individuálně poradit. Ten se ze zpětných ohlasů jeví jako skvělá možnost dalšího intenzivního vzdělání.

Tímto bych asi své povídání o nových věcech v roce 2014 zakončil.
Čas je nejdražší komoditou na světě, a proto se snažím jej využívat efektivně i v jiných sférách života, byť to v poslední době vypadá, že žiju především tradingem.

V roce 2015 si příliš mnoho nových cílů nedávám. Teď, když jsem si již některé splnil, budu mít více času a prostoru pro ty, které jsou stále rozpracované. Vše ostatní budu nadále pilovat s přirozeným vývojem, který každý trader získává hodinami strávenými před grafy.

Všem přeji úspěšný rok 2015 a mnoho sil do další práce na sobě samých.

David

 

1,735 total views, 2 views today

Publikováno v Pohledy na futures trhy a realizované obchody dle mého obchodního přístupu.,Vše.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *